Konto walutowe w Millennium Banku.

28 października
12:30 2011

Konto osobiste posiada prawie każdy z nas. Jednak rzadziej wybieraną formą rachunku oszczędnościowego jest konto walutowe.

Przeglądając oferty banków w zakresie konta walutowych ciekawą ofertą wydaje się konto walutowe w Millennium bank. Aby sprawdzić czy propozycja tego banku jest atrakcyjna należy bliżej przyjrzeć się ofercie zamieszczonej na oficjalnej stornie banku.

Na owej stronie można przeczytać że konto walutowe w Millennium banku można założyć w następujących walutach: dolarze amerykański, funcie brytyjskim, franki szwajcarskim i euro. Jest to podstawowy pakiet oferowany również przez inne banki. Millennium bank oferuje konto walutowe w którym, istnieje możliwość „przelewów odsetek od rachunków oszczędnościowych w walutach obcych”. Poza tym bank, mówi o standardowych procedurach takich jak bezpieczeństwo rachunku, które jest gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Zakładając konto walutowe klienci zwracają uwagę szczególnie na ceny kosztów za przelewy zagraniczne lub wypłaty z bankomatów. Przeglądając cennik Millennium banku nie dowiadujemy się nic o tego typu usługach. Wniosek jest taki że konto walutowe w tym banku przeznaczane jest tylko do przechowywania i pomnażania pieniędzy oraz do wykonywania operacji pomiędzy rachunkami bankowymi. Jednym słowem konto walutowe w Millennium banku nie jest dobry rozwiązaniem dla osób, które szukają konta walutowego, które często podróżują za granice i tak chcą właśnie korzystać z takiego konta. Konto te będzie dobre dla osób, które na przykład dostaną wynagrodzenie w obcej walucie ale ich pieniądze i tak zostają zamienione z złotówki.

Warto również dodać, że opłata za prowadzenie konta walutowego w Millennium banku w zależności od waluty kosztuje kolejno: 1GBP, 1EUR, 2CHF i 2 USD. Takie same kwoty stanowią również minimalną wartością przechowywaną na koncie.