Konto internetowe-szybko, łatwo i bezpiecznie!

02 lutego
10:08 2011

Konto bankowe ma obecnie prawie każdy pracujący obywatel. Jego posiadanie ułatwia wiele formalności związanych z płatnościami, przelewami, rachunkami, itp. Sami wiemy, że z reguły posiadanie konta ma wiele zalet, ale też wiąże się ze staniem w kolejkach w bankach,  tym samym startą czasu, którego  w dzisiejszych czasach ciągle nam brakuje. Idąc więc z duchem czasu banki znacznie ułatwiają swoim klientom prowadzenie konta i proponują konto internetowe.

Konto internetowe – co to takiego?
Konto internetowe to takie konto, które możemy założyć praktycznie nie wychodząc z domu. Założenie konta internetowego nie jest ani uciążliwe, ani drogie. Większość operacji, które wykonywać będziemy przez Internet jest bezpłatna albo kosztuje bardzo niewiele. Konto bankowe  internetowe daje nam możliwość dokonywania przelewów 24 godziny na dobę  przez Internet lub nawet telefon. Przez całą dobę mamy też dostęp do swego stanu konta.

Korzyści płynące z założenia konta internetowego
Konto internetowe daje nam bardzo wiele korzyści. Jest przede wszystkim bardzo wygodne. Nie tracimy czasu stojąc w kolejkach, mamy niższe opłaty, dostęp 24 godziny na dobę z każdego miejsca na świecie. Ponadto konto internetowe to także korzyści dla banku, gdyż ponosi on wówczas niższe koszty, bo nie musi utrzymywać tylu placówek, kasjerów – większość operacji klient dokonuje poprzez swoje konto internetowe.

Czy konto internetowe jest bezpieczne?
Konto internetowe jest całkowicie bezpieczne. Jest zabezpieczane odpowiednim hasłem. Jego logowanie odbywa się za pomocą specjalnego bezpiecznego protokołu SSL. Dzięki niemu nikt niepowołany nie może przechwycić przesyłanych danych. Dodatkowo bank przesyła swoim klientom posiadającym konto internetowe  listę jednorazowych haseł, a bez nich nie można dokonać żadnego przelewu.