Z pomocą TFI

01 sierpnia
10:23 2014

Jaki fundusz inwestycyjny wybrać, jak zainwestować by mieć niezłe zyski, w co zainwestować aby nie stracić swoich pieniędzy?

Takie oraz jeszcze inne pytania zadają sobie inwestorzy którzy nie maja zamiaru uciekać z rynku funduszy inwestycyjnych mimo że jest kryzys i na rynkach inwestycyjnych brakuje koniunktury.

Mało tego coraz więcej inwestorów decyduje się fundusze akcji, czyli na bardzo ryzykowne fundusze na których można dużo zarobić ale i wszystko stracić. Mimo to coraz więcej inwestorów decyduje się na fundusz inwestycyjny akcji ale można również inwestować bezpieczniej przy pewnym ryzyku i takie możliwości daje zrównoważony fundusz inwestycyjny, który inwestuje zarówno w akcje jak i papiery dłużne. Jak to wygląda procentowo zależy od sytuacji na rynkach finansowych. Kiedy jest hossa fundusz zrównoważony więcej inwestuje w akcje a kiedy jej nie ma a wprost przeciwnie pojawiła się bessa wówczas zrównoważony fundusz inwestycyjny więcej inwestuje w obligacje skarbowe. Oczywiście żaden fundusz inwestycyjny nie daje bezpieczeństwa naszych pieniędzy i nie daje też gwarancji zysku. Ale każdy jest kowalem swojego losu i może zdecydować się albo na inwestowanie na rynku funduszy inwestycyjnych lub na giełdzie papierów wartościowych albo zdecydować się na oszczędzanie na bezpiecznym rynku lokat bankowych oraz konto oszczędnościowych.

To prawda można zdecydować się albo na inwestowanie albo na oszczędzanie i to tylko zależy od tych co maja pieniądze lub chcą odłożyć jakieś pieniądze. Początkujący inwestorzy powinni jednak zdać się na pośredników jakimi są doradcy finansowi lub doradcy inwestycyjni ponieważ oni znają rynek i potrafią doradzić. Jeżeli chcemy zainwestować pieniądze na rynku funduszy inwestycyjnych to będziemy płacić prowizje towarzystwom funduszy inwestycyjnych jeżeli zechcemy zainwestować na giełdzie to na początek musimy płacić prowizję biurom maklerskim.

Takie jest życie i rynki inwestycyjne