Ranking funduszy emerytalnych

24 kwietnia
14:40 2012

W dzisiejszych czasach przyszli emeryci nie patrzą zbyt pewnie w przyszłość ponieważ państwo nie zapewnia nam zbyt wysokich stawek emerytalnych. Warto samemu zadbać o swoją emeryturę i inwestować pieniądze w inwestycje długoterminowe.

Wyróżniamy obowiązkowe fundusze emerytalne drugiego filaru oszczędzania na emeryturę oraz indywidualne konto emerytalne czyli tak zwany III filar, który nie jest obowiązkowy. Sprawdźmy zatem na czym polegają fundusze emerytalne oraz jak wybrać najlepszy.
Otwarte fundusze emerytalne czyli OFE to tak zwany II filar oszczędzania, który jest obowiązkowy. Każdy kto rozpocznie pracę niezależnie w jakim wieku, na jakim stanowisku oraz jak płatną prace musi wybrać fundusz emerytalny. W przeciwnym razie zrobi to ZUS, który losowo dopisze nas do jakieś funduszu. Warto więc samemu zadbać o wybór najlepszego funduszu emerytalnego korzystając z pomocy jaką jest ranking funduszy emerytalnych.

Ranking funduszy emerytalnych, a wybór oferty.

Oczywiście najlepszym sposobem na wybór oferty funduszy jest internetowy ranking funduszy emerytalnych, dostępny w sieci oczywiście bezpłatnie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową pożądana frazę by za chwilę zapoznać się z wieloma wynikami. Pamiętajmy jednak aby zwrócić uwagę na datę publikacji danego artykułu ponieważ w sieci często można spotkać artykuły które już dawno nie przedstawiają aktualnych ofert. Ważne jest również, aby ranking funduszy emerytalnych przedstawiał osiągnięcia funduszu z długiego okresu inwestowania, w przeciwnym razie nie zdobędziemy wiarygodnych informacji.

Inwestycje alternatywne.

Warto inwestować pieniądze w inwestycje alternatywne takie jak emerytalne dziesięcioletnie obligacje skarbowe, lub chociażby w lokaty bankowe. Dobrym rozwiązaniem jest również założenie funduszu inwestycyjnego.