Są tacy którzy lubią ryzyko

19 września
09:40 2013

Kiedyś na początku powstawania funduszy inwestycyjnych ich nazwa była inna i nazywały się funduszami powierniczymi.

To był dobry pomysł inwestycyjny bowiem nie tylko na giełdzie inwestorzy mogli inwestować swoje pieniądze ale również na rynku funduszy powierniczych a obecnie na rynku funduszy inwestycyjnych.

Najpierw jednak trzeba powierzyć swoje pieniądze funduszom by później zyskać, by mieć konkretny zysk. A konkretny zysk dają fundusze akcji które są wprawdzie bardzo ryzykowne ale fundusze akcji dają najwyższy i szybki zysk i wielu inwestorów decyduje się właśnie na fundusze akcji. Nawet teraz kiedy mamy kryzys kiedy na rynkach inwestycyjnych brakuje koniunktury kiedy fundusze akcji częściej przynoszą straty niż zyski wielu inwestorów wybiera mimo wszystko fundusze akcji.

A dlaczego tak ryzykują?

Ponieważ jeżeli trafią ze swoimi inwestycjami zarobią naprawdę duże pieniądze. Ale jeżeli nie trafią po prostu stracą swoje oszczędności i to się nazywa ryzyko. Poza tym inwestując w fundusze akcji niekoniecznie musimy inwestować wszystkich swoich pieniędzy i część można przeznaczyć na bardziej bezpiecznie inwestowanie. Można też na przykład wybrać fundusze zrównoważone ponieważ inwestują one zarówno w fundusze akcji jak i obligacje skarbowe. I w zależności czy na rynku jest koniunktura czy jej nie ma inwestują mniej lub więcej w akcje i obligacje.

Na rynku funduszy inwestycyjnych jestem już od wielu lat i wydaje mi się że mam już jako takie doświadczenie w tej profesji, ponieważ dla wielu inwestorów jest to zawód. Dlatego jeżeli wiem że mogą coś zarobić na tych czy innych akcjach stawiam na fundusze akcji.

To nie jest sprawa wiary lecz wiedzy i dlatego nie inwestuję wszystkich pieniędzy w fundusze akcji ale tylko część, pozostały mój kapitał inwestuję bardziej bezpiecznie